کد ها و رمز تقلب بازی Forza Horizon 5 + آموزش

کد ها و رمز تقلب بازی Forza Horizon 5 + آموزش

کد ها و رمز تقلب بازی Forza Horizon 5 + آموزش

بازی Forza Horizon 5 یکی از برترین عناوین منتشر شده در سال جاری است که به موفقیت‌های بی‌شماری دست پیدا کرده است. این موفقیت باعث شده تا بازیکنان زیادی برای اولین بار به تجربه این عنوان بنشینند و در دنیای وسیع مکزیک رانندگی را تجربه کنند. رانندگی در یک بازی مسابقه‌ای آرکید کار چندان چالش برانگیزی نیست و نیازی به آموزش مخصوصی ندارد، اما دانستن چند نکته ساده اما کاربردی می‌تواند لذت تجربه این بازی را دو چندان کند. در ادامه این مطلب به نکات کاربردی و ساده بازی Forza Horizon 5 اشاره می‌کنیم.

 

روی خط بمانید

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

این بازی هم مانند عناوین قبلی مجموعه Horizon یک بازی ساده و سرراست است و تجربه سرگرم‌کننده و ساده‌تری نسبت به سری بازی Forza Motorsport که یک شبیه‌ساز رانندگی است ارائه می‌کند. البته این موضوع به معنی عدم نیاز این بازی به مهارت برای رانندگی در جاده‌های مکزیک نیست. با وجود این‌که ماندن در مسیر اصلی و نکوبیدن ماشین به انواع و اقسام اجسامی که اطراف آن هستند کار آسانی به‌نظر می‌رسد، انجام آن نیاز به کنترل کامل شما روی ماشین دارد. به همین دلیل یک راهنمای خطی همیشه به شما یادآوری می‌کند که چه زمانی سرعت‌تان را کم و زیاد کنید تا به سلامتی از پیچ‌های تند مسیر عبور کنید. قابلیت عقب بردن زمان هم در انجام این کار کمک بزرگی محسوب می‌شود، اما با کسب مهارت در کنترل ماشین و رانندگی منطقی، لذت بیشتری از رانندگی در دنیای زیبای بازی Forza Horizon 5 خواهید برد.

 

پرش‌ها

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

اگرچه سری Horizon حال و هوای بسیار آرکیدتری نسبت به سری Motorsport دارد، اما منطق و فیزیک بازی خیلی هم از واقعیت دور نشده‌اند. پرش‌های این بازی یکی از مشکلات بزرگ شما در مسابقات خواهند بود. با وجود این‌که پرش‌های بلند و طولانی ظاهر جذابی دارند و انجام آن‌ها بسیار لذت بخش است، اما در نهایت و پس از فرود آمدن سرعت شما را بسیار کاهش می‌دهند. برخی از مسیرهای بازی نقاط مخصوصی دارند که نگه داشتن هر چهار چرخ ماشین روی زمین را تقریبا غیرممکن می‌کنند، اما بهتر است تا حد امکان از پرش‌های غیر ضروری جلوگیری کنید و با حداکثر شتاب به مسابقه خود ادامه دهید. بهتر است پرواز کردن با ماشین‌تان را بگذارید برای خارج از مسابقات و زمان چرخیدن بی‌هدف در محیط بازی.

مهارت‌ها

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

چه در مسابقه باشید، چه در حال رانندگی بی‌هدف، انجام کارهای خاصی مانند دریفت کردن، پریدن یا سبقت گرفتن با سرعت بالا، به شما امتیاز مهارت می‌دهند که برای بالا بردن سطح و کسب جوایز مختلف استفاده می‌شوند. البته این بازی تمرکز چندان زیادی روی امتیاز مهارت نمی‌کند و اگر فعالیت‌های مذکور را انجام ندهید هم چندان از رسیدن به سطح مورد نظر عقب نمی‌افتید، اما با انجام آن‌ها می‌توانید سرعت پیشرفت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. سعی کنید در افزایش ضریب امتیاز مهارت استاد شوید و هنگام سفر از هر نقطه بازی به نقطه دیگر تمامی امتیازات ممکن را کسب کنید.

 

افزایش امتیاز مهارت

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

همان‌طور که در مورد قبلی ذکر کردیم، کسب امتیاز مهارت یک فعالیت کاملا انتخابی است و هر بازیکن می‌تواند به کلی از انجام فعالیت‌هایی که این امتیاز را می‌دهند دوری کند. اما اگر قصد کسب این امتیازات را دارید و در انجام فعالیت‌های مربوط به آن ماهر هستید، بهتر است قابلیت‌های ماشین محبوب‌تان در کسب بیشتر امتیاز مهارت را افزایش دهید. برای مثال، می‌توانید با دریافت یک آپگرید میزان امتیاز‌هایی که از سبقت سریع از دیگر ماشین‌ها دریافت می‌کنید را افزایش دهید. یکی دیگر از آپگرید‌های بسیار کاربردی در این زمینه، قابلیتی اس که به شما اجازه می‌دهد پیش از صفر شدن ضریب امتیاز مهارت‌تان، دو بار تصادف کنید. فعال کردن این قابلیت‌ها برای ماشین یا ماشین‌های اصلی‌تان می‌تواند سرعت کسب امتیاز تجربه و امتیاز مهارت را به‌شدت افزایش دهد.

 

امتحان ماشین‌های مختلف

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

بازی Forza Horizon 5 همواره شما را ترغیب می‌کند تا ماشین‌های جدید را امتحان کنید و برای انجام فعالیت‌های مختلف تنها به یک ماشین به‌خصوص اتکا نکنید. با توجه به لیست بلند بالای ماشین‌های این بازی و سرعت بالای دریافت ماشین‌های جدید توسط بازیکن، امتحان کردن ماشین‌های جدید یکی از فعالیت‌های بسیار سرگرم‌کننده این بازی است. ماشین‌ها در این بازی در دسته بندی‌ و کلاس‌های گوناگونی قرار دارند که مسابقات و فعالیت‌های مخصوصی برای هر یک از این دسته بندی‌ها تدارک دیده شده است. پس بهتر است تنها یک ماشین سریع را به عنوان ماشین اصلی خود ارتقا ندهید و در هر یک از دسته‌ بندی‌ها به دنبال یک ماشین مناسب سبک رانندگی و سلیقه شخصی‌تان باشید. گزینه‌های شخصی سازی پرشماری که برای هر یک از این ماشین‌ها تدارک دیده‌ شده‌اند هم می‌تواند یک محرک دیگر برای امتحان کردن ماشین‌های جدید و شخصی سازی آن‌ها باشد. علاوه بر این‌ها، داشتن یک گاراژ با چند ماشین در کلاس‌های مختلف می‌تواند به سرعت پیشرفت و لذت بردن از این بازی کمک بزرگی بکند.

 

درآمد

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

خرید خانه و ماشین و شخصیت سازی آن‌ها در کنار فعالیت‌های مختلف دیگر نیازمند خرج واحد پولی بازی است. اگرچه کسب این واحد پولی اصلا کار سختی نیست، اما می‌توان با انجام فعالیت‌های مختلف سرعت کسب پول در بازی را بسیار بیشتر از قبل کرد. یکی از ساده‌ترین (و سخت‌ترین) راه‌های افزایش درآمد، بالا بردن درجه سختی مسابقات است. حتی در پایین‌ترین درجه سختی هم یک پاداش 10 درصدی برای برنده شدن در نظر گرفته شده که با افزایش درجه سختی مسابقه بیشتر و بیشتر می‌شود. از طرف دیگر، شرکت در حراج ماشین هم می‌تواند یکی از راه‌های کسب پول باشد. اگر ماشین‌هایی در گاراژ خود دارید که مطمئنید دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، بهتر است آن‌ها را بفروشید و از پول‌تان استفاده‌های بهتری بکنید.

ماشین‌های گمشده

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

یکی از فعالیت‌های لذت بخش و ارزشمند این مجموعه، پیدا کردن Barnها و ماشین‌های گمشده داخل آن‌ها است. در بازی Forza Horizon 5 پیدا کردن این ماشین‌ها بازیکن را با فرهنگ مردم مکزیک و ماشین‌های مورد علاقه آن‌ها آشنا می‌کند و البته این ماشین‌ها را بعد از مدتی به گاراژ بازیکن اضافه می‌کند. به محض پیدا کردن هر ماشین باید زمان مشخصی برای تعمیر آن صبر کنید و بعد از آن می‌توانید از طریق گاراژ به ماشینی که پیدا کردید دسترسی داشته باشید.

 

خانه

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

خانه‌ها هم یکی دیگر از قابلیت‌هایی هستند که از قسمت قبلی به بازی Forza Horizon 5 آمده‌اند. این خانه‌ها در تمامی نقاط نقشه بازی پراکنده شده‌اند و پس از خرید آن‌ها می‌توانید در هر لحظه یکی را به عنوان خانه اصلی خود انتخاب کنید. البته این خانه‌ها معمولا قیمت‌ بالایی دارند، اما خرید تمامی آن‌ها دیر یا زود به یکی از اهداف اصلی‌تان تبدیل می‌شود. خرید خانه‌ها یکی از فعالیت‌هایی است که در کامل کردن پیشرفت شما در بازی مؤثر است. در کنار این پیشرفت، خرید هر خانه چند چرخش رایگان در چرخ جایزه بازی به شما می‌دهد که قطعا می‌تواند در کسب پول بیشتر یا برنده شدن ماشین از این چرخ شانس مؤثر باشد.

 

استفاده از گردونه شانس

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

یکی از فعالیت‌هایی که بازیکنان سری بازی Forza Horizon به آن علاقه زیادی دارند، چرخاندن گردونه شانس است. این بازی همواره شانس چرخاندن این گردانه را به شما می‌دهد که جوایز هیجان انگیزی مانند مثادیر مختلف پول، انواع و اقسام آیتم‌های تزئینی و ماشین‌های مختلف را ارائه می‌کند. دریافت شانس جدید برای چرخاندن گردونه شانس کار چندان سختی نیست و می‌توانید از راه‌های مختلف تعداد شانس‌ خود را برای چرخاندن این گردونه افزایش دهید.

 

تابلو‌ها

10 نکته کاربردی برای بازیکنان تازه وارد به بازی Forza Horizon 5

شکستن تابلو‌ها در این مجموعه به یکی از فعالیت‌های مورد علاقه بازیکنان تبدیل شده است و قسمت پنجم با چند صد تابلو که همه جای نقشه پراکنده شده‌اند از بازیکنان استقبال می‌کند. شکستن بسیاری از این تابلوها به شما امتیاز تجربه می‌دهد و شکستن بعضی از آن‌ها هزینه سفر سریع در نقشه را کم می‌کند. با وجود این‌که مکان این تابلوها در نقشه مشخص شده است، شکستن همه آن‌ها کار آسانی نیست. بعضی از آن‌ها در نقاط دور از دسترس و عجیب و غریبی قرار داده شده‌اند و برای شکستن آن‌ها باید به دنبال راه چاره باشید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه خود را بگذارید