رمز ها و کد تقلب بازی Dying Light 2

رمز ها و کد تقلب بازی Dying Light 2

رمز ها و کد تقلب بازی Dying Light 2

سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2 برای زنده ماندن در خیابان‌های تاریک Villedor حیاتی هستند. از تیر و کمان گرفته تا سلاح‌های دیگر، انتخاب‌های زیادی برای یافتن راهی برای حملات از نزدیک دارید که شامل کاتاناهای شکسته و آسیب دیده، تبرهایی که از ترمز چرخ درست شده و قمه‌های زنگ زده هستند. علاوه بر سلاح‌های تیز یا مخصوص ضربه زدن، می‌توانید تغییراتی نیز در هرکدام ایجاد کنید که بهتر با ساکنان عصبانی یا آلوده شده Villedor مقابله کنید. اگر می‌خواهید بدانید سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2 چطور کار می‌کنند، به خواندن این مقاله ادامه دهید زیرا در این مقاله توضیح خواهیم داد که هرکدام از این سلاح‌ها و ماد‌ها را چگونه می‌توانید بیابید و استفاده کنید.

 

واضح است که سلاح‌های بازی Dyling Light 2 برای جنگیدن و زنده ماندن بسیار مهم هستند و در حین بازی کردن می‌توانید سلاح‌های جدید بسیاری از دشمنانی که شکست می‌دهید، جعبه‌های پر از وسایل و به عنوان جایزه اتمام ماموریت‌های خود به دست آورید. از آنجایی که نمی‌توانید سلاح‌های خود را تعمیر کنید و تنها می‌توانید استقامت آن‌ها را توسط اضافه کردن ماد‌های مختلف زیاد کنید، سیستم کلی بازی بر مبنای استفاده از سلاح‌ها و از دست دادن آن‌ها پایه‌گذاری شده است. طول عمر کوتاه سلاح‌ها به معنای آن است که در مسیر پیشرفت در بازی دائما سلاح‌های قدیمی خود را از دست می‌دهید و سلاح‌های جدید به دست خواهید آورد.

 

به صورت همزمان، Aiden می‌تواند تا ۴ سلاح از هر نوعی شامل شمشیر، تبر، گرز، قمه، چوب، چکش، پنجه بوکس را به صورت تک دست یا دو دست همراه خود داشته باشد. در طی بازی حتی می‌توانید تیرکمان نیز پیدا کنید البته تیرکمان اولی که در بازی پیدا خواهید کرد آنقدرها خوب نیست و بهتر است که برای تیرکمان بهتری که بعدا خواهید یافت منتظر بمانید. با به دست آوردن یک تیرکمان خوب می‌توانید به صورت مخفیانه و از راه دور بسیار راحت بازی کنید و مقر دشمنان خود را بدون حتی دیده شدن پاکسازی کنید.

 

نمی‌توان یک نوع از اسلحه را به عنوان نوع «برتر» اسلحه در بازی Dying Light 2 معرفی کرد زیرا عملکرد همه آنان تقریبا در یک سطح است. با این وجود، سلاح‌هایی که برای استفاده نیاز به یک دست دارند صدمه کمتری به دشمنان وارد می‌کنند اما سریع‌تر هستند در حالی که سلاح‌هایی که برای استفاده نیاز به هر دو دست دارند سرعت عمل کمتری در کنار صدمه بیشتری که وارد می‌کنند دارند و باید برای استفاده از آنان زمان‌بندی خوبی داشته باشید. سعی کنید مجموعه‌ای از انواع مختلف سلاح‌ها به همراه خود داشته باشید تا برای موقعیت‌های گوناگون آماده باشید به طور مثال سلاح‌های تک دست سریع‌تر احتمالا در برابر گروه‌های پر تعداد زامبی‌ها مناسب باشند اما سلاح‌های دو دست با سرعت کمتر خود در برابر گروه‌های کم تعداد یا باس‌های بازی مناسب‌تر عمل خواهند کرد.

کمان وکمان صلیبی در بازی Dying Light 2

توضیحات سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم با پیشرفت در بازی Dying Light 2 تیرکمان پیدا خواهید کرد و در کنار آن نیز انواع مختلفی از تیر برای استفاده با کمان خود خواهید یافت. اولین کمانی که پیدا می‌کنید خیلی خوب نیست اما در ادامه بازی یک کمان به نام Paper Clip در ماموریتی به نام The Shoe خواهید یافت و اگر این ماموریت را نگرفتید می‌توانید از بعضی مبادله‌کنندگان درون بازی این تیرکمان را بگیرید. این تیرکمان صدمه قابل قبولی با هر شلیک به دشمنان وارد می‌کند و می‌توانید با استفاده از آن از فاصله‌ای دور و به صورت مخفیانه سر دشمنان خود را مورد هدف قرار دهید. همچنین با اختصاص منابع کافی به Peacekeepers می‌توانید به تیرکمان صلیبی نیز دسترسی پیدا کنید.

 

سطح و نایابی سلاح‌های بازی Dying Light 2

با پیشرفت در داستان بازی و لول آپ شدن، متوجه خواهید شد که سلاح‌های شما به سرعت در صدمه زدن پیشرفت می‌کنند و کم کم در استقامت و نایابی نیز پیشرفت می‌کنند. گاهی می‌توانید سلاح‌های سطح بالا با میزان نایابی Artifact در جعبه‌های سبز تیره بزرگی که اطراف Villedor و به خصوص در قسمت Military Convoys هستند بیابید. افرادی که در بخش‌های عظیم بازی با شما مبادله می‌کنند نیز سلاح‌های قابل قبولی برای شما خواهند داشت تا از میان آن‌ها انتخاب کنید و با خرید آن‌ها میزان صدمه‌ای که به دشمنان وارد می‌کنید و میزان نایابی سلاح‌های خود را افزایش دهید هرچند که این سلاح‌ها عموما قیمت بالایی دارند. تفاوت سطوح مختلف سلاح‌ها به شکل زیر است:

سفید/ معمول (Common): کمترین سطح استقامت

سبز/ غیرمعمول(Uncommon): استقامت بهبود یافته

آبی/ نایاب(Rare): استقامت بالا به همراه ۲ جا برای ماد‌ و یک بهبود قابلیت (stat bonus)

بنفش/ منحصر به فرد(Unique): استقامت بسیار بالا به همراه ۳ جا برای ماد و ۲ بهبود قابلیت

توضیحات سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2

مهم است که بدانید سیستم کاملی برای تعمیر کامل و یا لول آپ کردن سلاح‌ها وجود ندارد هرچند که می‌توان برای تعمیر سلاح‌ها در بازی Dying Light 2 کارهایی هرچند کم انجام داد. اگر سلاحی یافتید که از آن خوشتان آمده بود زیاد به آن دل نبندید و در استفاده از آن نیز درنگ نکنید. ممکن است بخواهید یک سلاح Artifact را که اوایل بازی پیدا کرده اید نگه دارید اما به زودی می‌فهمید که از سلاح‌های سطح پایین‌تر نیز صدمه کمتری وارد می‌کند. تا زمانی که سالم هستند از سلاح‌های خود لذت ببرید و همواره به دنبال سلاح‌هایی با صدمه بیشتر باشید.

 

هنگامی که سلاح شما به آخر عمر خود برسد متوجه می‌شوید که متأسفانه سیستمی برای تجزیه سلاح‌ها به اجزای تشکیل دهنده آن‌ها در بازی Dying Light 2 وجود ندارد تا به وسیله آن به مواد اولیه مورد نیاز خود برسید. تنها کاری که می‌توانید بکنید آن است که سلاح خود را به یک خریدار بفروشید یا تا هنگامی که می‌شکند از آن استفاده کنید. نادر است که سلاح‌های بازی Dying Light 2 به تنهایی ارزشمند باشند و احتمالا اگر بخواهید برای خرید سلاح‌های جدید و قدرتمند که بتوانید به آن‌ها ماد متصل کنید پول به دست آورید باید سلاح‌های خود را به صورت گروهی بفروشید.

 

چگونه از ماد‌های سلاح‌های بازی Dying Light 2 استفاده کنید

توضیحات سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2

 

مادهای سلاح‌های بازی Dying Light 2 می‌توانند کاملا رفتار سلاح‌ شما و میزان صدمه‌ای که به دشمنان می‌زنند را تغییر دهند. با آن که با توجه به عمر محدود و دائما زیر سایه سلاح‌های جدید‌تر قرار گرفتن سلاح‌های بازی Dying Light 2، مادها حیاتی نیستند، قطعا برای نوع صدمه خاص (از نوع عناصر طبیعی) و تاثیراتی که توسط این ماد‌ها می‌توانید به سلاح خود اضافه کنید و به این وسیله تکنیک‌های مبارزه خلاقانه‌ای بیابید ارزشمند هستند.

 

برای به دست آوردن ماد‌ برای سلاح‌ها در بازی Dying Light 2 باید نقشه آن‌ها را از Craftmaster های بازی Dying Light 2 خریداری کنید. هر Craftmaster مجموعه‌ای به خصوص از ماد‌ها دارد که می‌توانید خریداری کنید پس اطمینان حاصل کنید که به چند Craftmaster مختلف سر می‌زنید تا انواع مختلف نقشه‌های ماد‌ها را به دست آورید. مادهای بازی Dying Light 2 و دیگر ابزار مد نظرتان را توسط یک Craftmaster می‌توانید ارتقا نیز دهید و میزان صدمه زدن آن‌ها و تاثیرگذاری آن‌ها در حیطه‌های مختلف را افزایش دهید.

 

هنگامی که یه ماد را خریداری کردید می‌توانید با باز کردن inventory و نگه داشتن اشاره‌گر روی سلاحی که می‌خواهید تغییر دهید آن را به سلاح مد نظر خود اضافه کنید. با افزودن Y/مثلث منوی ماد را باز می‌کنید و می‌توانید ماد مد نظر خود را برای جای خالی سلاحتان از میان ماد‌هایی که آزاد کرده‌اید انتخاب کنید. البته باید حواستان باشد که مواد اولیه مورد نیاز برای ماد مد نظرتان را به همراه خود داشته باشید. هنگامی که یک ماد را به یک اسلحه اضافه کنید نمی‌توانید آن را تغییر دهید یا حذف کنید.

بهترین ماد‌های سلاح‌ها در بازی Dying Light 2

توضیحات سلاح‌ها و ماد‌های بازی Dying Light 2

در بازی Dying Light 2 ماد‌ها به سه دسته مختلف بر اساس جایگاهشان در سلاح شما تقسیم می‌شوند: Tip (نوک)، Shaft (بدنه) و Grip (قسمتی که در دست گرفته می‌شود). در عمل دو گروه بودن Tip و Shaft کاربرد خاصی به جز مرتب کردن ماد‌های سلاح‌ها و محدود کردن ترکیب‌های مختلف ماد‌ها ندارد. مادهای Grip بر بهبود سلاح به وسیله افزایش صدمه آن یا افزایش سرعت نابودی آن تمرکز می‌کنند. البته هر سلاحی دسترسی به تمام جایگاه‌های مختلف ماد‌ها ندارد پس باید بتوانید تنها بهترین سلاح‌های Artifact و منحصر به فرد را با بهترین ترکیب مادهای قدرتمند مجهز کنید. یک جایگاه دیگر برای ماد‌ها نیز به نام Charms (جذابیت) وجود دارد که البته تنها کاربرد ظاهری دارد. در نظر داشته باشید که علاوه بر موارد ذکر شده، چندین جنس مختلف از ماد‌های سلاح‌ها در بازی Dying Light 2 وجود دارد که در این جایگاه‌ها قرار می‌گیرند. این گروه‌های مختلف به شکل زیر هستند:

ماد Crit: تاثیر این ماد‌ها هنگامی که ضربه‌ای Critical وارد کنید مشخص می‌کند. این نوع ضربات به صورت شانسی گاهی با ضربه زدن به دشمنان اتفاق می‌افتند. برای این جنس، ماد‌های مناسب Tip و Shaft موجود است.

ماد‌های Power: این مادها باید با ضربه زدن به دشمنان کاملا شارژ شوند و سپس با یک حمله از جنس Power Attack فعال شوند. تنها هنگامی می‌توانید این حملات را انجام دهید که توانایی Combat Skill مربوطه را آزاد کرده باشید. این ماد‌ها را می‌توانید برای جایگاه Tip روی سلاح خود بیابید.

ماد‌های Blast: این ماد‌ها می‌توانند به صورت دستی فعال شوند اما قبل از آن که بتوانید دوباره از آنان استفاده کنید باید مدتی منتظر باشید. این ماد‌ها را می‌توانید برای جایگاه Shaft سلاح خود بیابید.

 

هرکدام از مادها نوع صدمه عنصری مخصوص خود یا تاثیری آسیب زننده روی دشمنان که منحصر به فرد خودشان است را نیز دارند. هرکدام آنان مقدار متفاوتی صدمه اضافی وارد می‌کنند اما علاوه بر این صدمه، تاثیر منحصر به فردی نیز روی دشمنان می‌گذارند. این لیستی از این تاثیرات است:

آتش: در طی زمان دشمنان را می‌سوزاند و به دشمنان نزدیک نیز منتقل می‌شود

شوک: صدمه شدید که می‌تواند به صورت زنجیری به دشمنان نزدیک دیگر منتقل شود

سمی: باعث می‌شود دشمنان تلو تلو بخورند و به شما اجازه می‌دهد به راحتی از روی آنان بپرید

انجماد: باعث می‌شود دشمنان از حرکت بایستند

خونریزی: در طی زمان صدمه زیادی وارد می‌کند

انفجار: دشمنان را به عقب پرتاب می‌کند

با آن که عموما اکثر ماد‌های بازی Dying Light 2 عملکرد خوبی دارند و میزان صدمه سلاح شما را به مقدار قابل توجهی هنگام فعال شدن افزایش می‌دهند، چند ماد نیز وجود دارد که به علت عملکرد بسیار خوب آن‌ها، به طور ویژه آن‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. هر نوع ماد انفجاری برای بخش Shaft سلاحتان صدمه بسیار زیادی وارد می‌کند پس ماد‌هایی که حالت آتش، خونریزی و یا انفجار را دارند بسیار مفید هستند. ماد‌های Crit نیز مزایای زیادی دارند که در چشم نیستند اما هنگامی که به صورت اتفاقی فعال شوند بسیار مفید خواهند بود و همواره خوب است که حداقل یک عدد از آنان همراه خود داشته باشید اما فراموش نکنید که با ارتقاء آن‌ها شانس زدن یک ضربه Critical و تاثیرگذاری آن‌ها را افزایش دهید.

 

در میان تاثیرات به خصوص ماد‌ها، آن‌هایی که تاثیر انفجاری را دارند دشمنان را در بازی Dying Light 2 مقدار قابل توجهی به عقب هل می‌دهند و به شما اجازه می‌دهند که اگر توسط آنان احاطه شده‌اید اندکی از دشمنان فاصله بگیرید. همچنین می‌توانید از این قابلیت برای پرت کردن دشمنان به عقب و استفاده از این موقعیت برای حمله استفاده کنید. ماد‌های آتش و شوک نیز برای وارد کردن صدمات سنگین به چندین دشمن بسیار کاربردی هستند و در نهایت حالت سمی برای بازیکنانی که پرش و پارکور را در مبارزات ترجیح می‌دهند بسیار مناسب است زیرا باعث می‌شود دشمنان در میان نبرد تلو تلو بخورند.

این مطلب رو دوست داشتید ؟

دیدگاه خود را بگذارید