آموزش نصب کامل، بکاپ و وریفای کردن در استیم

در این مقاله به پنج مورد زیر:

1- دانلود و نصب بازی در استیم
2- بکاپ گیری فایل های استیم
3- نصب بازی از طریق بکاپ
4-  عیب یابی فایل های بازی
5- پاک کردن کش استیم

آموزش نصب کامل، بکاپ و وریفای کردن در استیم

 

1_ دانلود و نصب بازی در استیم

از طریق نرم افزار استیم وارد حساب کاربری خود شده، در نوار بالا روی گزینه Library کلیک نمایید، LIBRARY جدولی از بازی های شما را در سمت چپ نشان میدهد، در این لیست روی بازی مورد نظر خود کلیک کرده سپس روی INSTALL کلیک کنید.

مسیر نصب بازی را در قسمت (Choose location for install) تعیین کنید تا بازی در این مسیر شروع به دانلود کند. بعد از انجام این مرحله باید کمی صبر کنید تا وارد مرحله دانلود بازی شوید.

همچنین شما میتوانید آپدیت و دانلود بازی ها را از قسمت Downloading که در پایین پنجره استیم قرار دارد مشاهده و مدیریت نمایید.

 

2_ بکاپ گیری فایل های استیم

ممکن است بخواهید فایل بازی را در جای دیگری نگهداری کنید مانند هارد اکسترنال یا اینکه در اختیار دوستان خود قرار دهید در اینصورت باید بکاپ تهیه کنید.

1 : قابل ذکر است زمانی می توانید از بازی و برنامه های استیم خود بکاپ بگیرید که بازی یا برنامه مورد نظر شما به روز شده باشد.
2: استیم فقط زمانی فایل های بازی را بازگردانی می کند که فایل ها مستقیم از استیم تهیه شده باشند. به عبارتی فایل های بازی کرکی را که دانلود میکنید شناسایی نمی کند.
در گوشه بالا سمت چپ در منو روی Steam کلیک کرده سپس گزینه Backup and Restore Games را کلیک کنید.

 

 

در صفحه باز شده (Backup currently installed program) جهت گرفتن بکاپ است و (Restore a pervious backup) هم جهت بازگردانی فابل های بکاپ است.

(Backup and Restore Games) را انتخاب کنید. لیست بازی هایی که می توانید بکاپ بگیرید به شما نمایش داده می شود.

در ادامه با انتخاب گزینه (Browse) محل بکاپ را مشخص کنید، همچنین فضای مورد نیاز جهت بکاپ گیری و فضای درایو انتخاب شده نمایش داده می شود.

جهت پارت بندی فایل بکاپ با انتخاب (File size) می توانید تعیین کنید که پوشه بندی به صورت CD یا DVD یا Custom باشد که با انتخاب Custom می توانید به صورت دستی تعیین کنید چند پوشه باشد و یا به صورت تکی پارت بندی شود.

بعد از انتخاب تعداد پوشه استیم شروع به گرفتن بکاپ می کند.

بعد از اینکه بکاپ گیری تمام شد گزینه (Open backup folder) به شما نمایش داده میشود که محل پوشه بکاپ است.

 

 

3_نصب بازی از طریق بکاپ 

برای بازگردانی فایل های بکاپ گرفته شده بعد از اینکه وارد صفحه ی (Backup and Restore Games) شدید با انتخاب گزینه (Restore a pervious backup) می توانید بکاپی که در اختیار دارید را بازگردانی کنید.

با انتخاب (Browse) پوشه بکاپ را به استیم معرفی میکنید.

و آخر در قسمت (Choose location for install) می توانید محل نصب بازی را تعیین کنید.

 

 

4_ وریفای کردن فایل های بازی

 

مشکلی که معمولا برای یک بازی ممکن است اتفاق می افتد این است که فایل های بازی به هر دلیلی دچار مشکلی میشود. برای مثال بازی مرتب کرش کرده و بیرون میافتید.

البته ممکن است دلایل دیگری مثل بروز نبودن درایور ها و … نیز وجود داشته باشد اما در ابتدا بهتر است فایل های بازی را وریفای کرده که اگر مشکل از فایل ها بود رفع می گردد.

روی بازی مورد نظر خود راست کلیک کنید و (Properties) را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده روی گزینه (LOCAL FILE) کلیک کرده سپس (Verify integrity of game files) را کلیک کنید. در اینجا باید مدتی صبر کنید تا فایل های معیوب توسط استیم شناسایی شود، اگر فایل معیوبی وجود داشته باشد فقط همان فایل ها مجدد دانلود میشوند و نیازی به دانلود کل بازی نیست.

 

 

5_ پاک کردن کش استیم

بعضی از بازی ها ممکن است در اجرا دچار مشکل شوند و با وریفای کردن هم مشکل برطرف نشود، ولی با پاک کردن کش استیم احتمال دارد این مشکل برطرف شود.

برنامه استیم را اجرا کنید و بادنبال کردن این آدرس کش را پاک کنید:

Setting > Download > Clear download cache

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه خود را بگذارید