رمز ها و و کدهای مخفی بازی پابجی PUBG

رمز ها و و کدهای مخفی بازی پابجی PUBG

رمز ها و و کدهای مخفی بازی پابجی PUBG

در این مقاله از گیم کالا ، راهنمای هدشات را در PUBG: New State ارائه نموده‌ایم. شلیک به سر در نیو استیت، بر خلاف شلیک به پاها بیشترین آسیب را به دشمن وارد می‌کند. در فواصل متوسط، شلیک از AKM به سر حتی با وجود داشتن کلاه محافظ سبب مرگ حتمی می‌گردد در حالی که در این فواصل به حداقل ۴ شلیک به نواحی غیر از سر، برای کشتن دشمن نیاز است.

پیش از پرداختن به راهنمای هدشات، بایستی تنظیمات مربوط به حساسیت حرکت دوربین را تنظیم کنید. این امر موجب سهولت در تنظیم شلیک می‌شود و این، نکته‌ای است که متاسفانه توسط بسیاری از بازیکنان پابجی رعایت نمی‌گردد.

به نشانه‌ها توجه و به صداها گوش کنید!
اگر دشمن در خانه‌ای کمین کرده و شما در حال پاکسازی آن هستید، گوش‌ها را تیز کنید و به دنبال نشانه‌های صوتی حاکی از حرکت و موقعیت دشمن باشید. سعی کنید به کمک صدا پیش‌بینی کنید که کِی و کجا با دشمن مواجه خواهید شد. حال بایستی مهارتی را به اجرا درآورید که صرفا با تمرین و تکرار، قابل حصول است؛ این که خط فرضی مسیر گلوله را در ذهن خود تجسم سازید تا به محض مشاهده دشمن، تک تیری را به سمت سر او شلیک کنید.

 

با تمرینات متوالی، توانایی شما در پیش‌بینی موقعیت آتی دشمن و تنظیم ذهنی خط فرضی مسیر گلوله بهبود می‌یابد و قادر خواهید بود پیش از مشاهده مستقیم دشمن، گلوله مرگ را به او هدیه دهید!

سر به هوا نباشید!

در مناطقی از نقشه که دارای ساختمان‌های متعدد است، انتظار می‌رود دشمنان از هر گوشه و کناری حمله‌ور شوند اما تجربه بازیکنان پابجی نشان می‌دهد دشمنان در چنین موقعیت‌هایی به کمپینگ روی می‌آورند و این برای بازیکنان بی احتیاط و سر به هوا، تله مرگ است. لذا اگر در جایی پر از خانه و کاشانه قدم می‌زنید، عجله نکنید؛ کمی زمان صرف کنید و صبر به خرج دهید. موقعیت مناسبی برای خود دست و پا کنید و منتظر بمانید تا کسی از کمپینگ خارج شود. این روش صحیح در چنین موقعیت‌هایی به شمار می‌رود. در واقع استراتژی مشابه دشمنان خود را به کار بگیرید.

به حس خود اعتماد کنید!
این روند حاکم بر پیشرفت بازیکنان برجسته پابجی است: آن‌ها آن‌قدر بازی کرده‌اند که به تسلط کاملی بر مکانیک کلی بازی، نقشه، مکان‌های داغ و پر از درگیری، مکان اسلحه‌ها، مسیرهای مورد علاقه بازیکنان و… دست یافته‌اند.

این سبب ایجاد حس قوی از بازی می‌شود که مفهومی متفاوت از مهارت است. حس قوی بدین معناست که می‌توانید پیش‌بینی کنید از چه سمتی با چه تعداد دشمن مواجه خواهید شد؛ البته این موضوع ارتباطی به توجه به نشانه‌های صوتی ندارد چرا که اینجا، فقط احساس است که به یاری شما می‌آید، نه نشانه‌های صوتی.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در رده‌های بالا، صرفا حس قوی است که بازیکنان را از یکدیگر متمایز می‌سازد، نه مهارت آن‌ها. از بابت این امر مطمئن باشید که مهارت، پیشرفت شما را تا رسیدن به سطح مشخصی تضمین می‌کند و اگر به حس قوی از بازی دست نیابید، پیشرفتتان محدود خواهد شد.

به علاوه ذکر این نکته حائز اهمیت است که حس قوی از تجربه حاصل می‌شود لذا در مواجهه با بازیکنان قدرتمند، بهتر است غیر قابل پیش‌بینی باشید. کلید مواجهه با حس قوی، رفتار غیر منتظره است. هیچ‌گاه مطابق با انتظارات دشمن خود کاری نکنید چرا که او مطابق با انتظارات خود (که از تجارب قبلی اش بدست آمده است) اقدام به پیش‌بینی و عمل می‌کند.

عادات بد را کنار بگذارید!

در پابجی پیش از آن‌که برای هدشات تلاش می‌کنید، بایستی مراقب باشید هدشات نشوید! لذا بسیاری از بازیکنان مسیرهای مستقیم را به صورت زیگ زاگ طی می‌کنند تا نشانه‌گیری دشمن با دشواری مواجه شود. شلیک به هدف متحرک، کاری آسانی نیست اما با بهبود مهارت‌ها، قابل انجام است. عادت غلطی که می‌تواند شما از یادگیری این مهارت باز دارد، توجه مطلق به روبرو و عدم توجه مناسب به زوایای اطراف است؛ چیزی که به آن نگاه “زیرچشمی” می‌گویند. بازیکنانی که از نگاه زیرچشمی بی‌بهره باشند، درگیری‌های متعددی را در گوشه و کنار نقشه از دست خواهند داد و سربازانی که تک و تنها در گوشه‌ای زیگ زاگ می‌دوند، به جای آن که هدفی بالقوه برای هدشات قلمداد شوند، قسر در خواهند رفت.

این مطلب رو دوست داشتید ؟

دیدگاه خود را بگذارید